Glavni cilj enomesečnih umetniških rezidenc, ki jih Ljudmila enkrat letno izvaja od leta 2009, je omogočati uvid v celoten proces nastajanja umetniškega dela s področja novomedijske umetnosti. Skozi posredna druženja z gostujočim umetnikom (preko delavnic, neformalnih druženj in predavanj) je zainteresirani javnosti omogočen tudi konkreten prenos znanja in izkušenj ter izmenjava idej in različnih umetniških praks med umetnikom in publiko.
Gostujočim umetnikom iz tujine pa omogočiti produktivno in sveže okolje za produkcijo in implementacijo umetniškega dela, podporo lokalne skupnosti in lokalnih umetniških praks, v sodelovanju z domačimi strokovnjaki in umetniki ter z možnostjo postprodukcije.
Vsebina
- 1 Umetniki in umetnice
- 1.1 Carolin Liebl & Nikolas Schmid-Pfähler
- 1.2 Nestor Siré & Steffen Köhn
- 1.3 Anna Carreras
- 1.4 Roger Pibernat
- 1.5 Bruno Gola
- 1.6 Rosi Grillmair
- 1.7 Sarah Grant & Danja Vasiliev
- 1.8 Olivia Kotsifa
- 1.9 Alexandros Kontogeorgakopoulos
- 1.10 Irene Posch
- 1.11 Dmitry Morozov: Stupa
- 1.12 Hannah Perner-Wilson: PIFnahrbtnik
- 1.13 Peter Edwards: OMSynth
- 1.14 Servando Barreiro: Audio računalnik
- 1.15 Bengt Sjölén: TEMPEST aura
- 1.16 James Powderly & Eun-Jung Son
- 1.17 Chris Sugrue: BASE 8
- 1.18 Rob Canning
- 1.19 Nedine Kachornnamsong
- 2
Umetniki in umetnice
Program Društva Ljudmila, laboratorija za znanost in umetnost podpira Ministrstvo za kulturo (v koprodukciji z Zavodom Projekt Atol) in Mestna občina Ljubljana – Oddelek za kulturo.
Društvo Ljudmila je med 1. novembrom 2017 in 31. oktobrom 2021 del evropske mreže EASTN-DC, ki je sofinancirana s strani Evropske Unije, program Kreativna Evropa, nosilec mreže je ACROE ICA.