Društvo LJUDMILA
Rozmanova ulica 12
1000 Ljubljana
Slovenia
Prostori: osmo/za

Adela: Algorave 2025

ALGORAVE socials 014.jpg Oblikovanje: Eva Bevec

DATUM: sobota, 17. maj 2025 | 21.00–00.00
LOKACIJA: Kino Šiška, Ljubljana
GESLO: Vstop prost

Adela ponovno vabi na ples v ritmu odprte kode – prihaja Algorave!

Na AV večeru eksperimentalne klubske elektronike bodo tokrat koderke in koderji vaše korake programirali z noisom, glitchi, breaki in osciloskopi. Silam iz domačega live coding vozlišča Toplap Slovenija, Blažu Pavlici in Princu Luciji, se na odru pridružuje čezoceanska ekipa performerjev: algoveteranka Shelly Knotts, šepetalec analognim napravam Ted Davis in neizprosni lomilec glasbe c_robo_. Za prvovrstno draženje vaših vidnih živcev bodo skrbeli BubblesFractals, Sarah GHP in Savamala.

Nastopajo:
BubblesFractals, c_robo_, Ted Davis, Sarah GHP, Shelly Knotts, Prince Lucija, Blaž Pavlica, Savamala

KAT4767.jpg Foto: Katja Goljat

Nastopajoči

BubblesFractals2.jpg

BubblesFractals (Amadej Plesničar) je po izobrazbi računalniški tehnik, ki je zaključil študij hortikulture. Umetniško pot je začel leta 2017 kot samouk in svoje delo postopoma nadgrajeval v različnih medijih. Njegov izraz je prepoznaven po cyber-solarpunk estetiki. Raziskovanje generativnih vizualizacij je poglobil kot resident VJ v Klubu K4, za tem pa je sodeloval pri več projektih Svetlobne gverile. Avtorske vizualizacije, ki jih ustvarja v programu TouchDesigner, so generirane v realnem času in reaktivne na glasbo. Prav tako je član kolektiva BEAM TEAM.

C robo.jpg

c_robo_ (William Rinkoff) je elektronski glasbenik in producent iz Los Angelesa. Raziskuje, kako ekspresiven vmesnik je lahko prenosni računalnik.

Ted-Davis.jpg

Ted Davis je medijski umetnik, oblikovalec in pedagog iz ZDA, ki trenutno živi v Švici. Njegovi odprtokodni projekti (basil.js, XYscope, P5LIVE, p5.glitch) oblikovalcem omogočajo kodiranje v programu Adobe InDesign, upodabljanje vektorske grafike na vektorskih zaslonih in skupinsko kodiranje v p5.js v realnem času iz spletnega brskalnika. Leta 2021 je za program p5.glitch prejel Basel Media Art Prize in štipendijo Processing Foundation Teaching Fellowship. Leta 2024 je prejel švicarsko nagrado za oblikovanje na področju medijev in oblikovanja interakcij za projekt P5LIVE.

Shelly-Knotts Photo-Mariah-Tiffany.png

Shelly Knotts je improvizatorka, ki nastopa z računalniki in drugimi ljudmi. Zanimanje za kodo, podatke in omrežja jo je privedlo na nenavadne in raznolike glasbene poti, od elektroakustične kompozicije prek jazza in noise glasbe do algoravea. Pri ustvarjanju glasbe eksperimentira z generativnimi in UI tehnikami ter samozavestnimi algoritmi. Nastopila je na številnih Algoravih in drugih live coding dogodkih po vsem svetu, tako solo kot s skupinskimi projekti, med katerimi je tudi duo ALGOBABEZ. Leta 2017 je prejela nagrado BBC Radiophonic Workshop in PRSF „The Oram Awards“ za inovativnost na področju zvoka in glasbe.

Sarag-GHP.jpg

Sarah GHP (Groff Hennigh-Palermo) je video in medijska umetnica, ki se osredotoča na estetiko upora. Izvira iz južne Kalifornije, trenutno pa živi v Berlinu.

Prince Lucija.jpg

Prince Lucija (aka Luka Prinčič, kateri koli zaimek) je genderqueer umetnik_ica s skoraj 30-letno zgodovino produkcije elektronske in računalniške glasbe, nastopov v živo, DJ setov, klubskih večerov, novomedijske umetnosti, delavnic, performansa, tehno-družbenega raziskovanja, aktivizma in zagovorništva znotraj različnih skupin za na avtonomiji osnovano tehnologijo. Na svojih glasbenih izdajah in v live nastopih se brezkompromisno giblje od noisa, industriala in abstraktnega zvoka do zvočne umetnosti, dark ambienta, kolaža, elektro funka in drugih basovskih derivatov sinkopiranega post-elektra. Deluje pri Emanatu v Ljubljani, vodi butični cc netlabel Kamizdat in fediverse skupnost Sonomu Club.

Blaz-Pavlica Photo-Katja-Goljat.jpg

Blaž Pavlica je programer, live coder in DJ. Ustvarja eksperimentalno in klubsko glasbo, zvočne podobe za plesne predstave in kratki film. V zadnjih letih se osredotoča na različne vrste kodiranja v živo: vizualizacije s Hydro, ustvarjanje eksperimentalnih zvočnih pokrajin in algorave s SuperColliderjem. Njegovi nastopi so improvizacije v klubski glasbi, pri čemer meša trope različnih žanrov, kot so breakbeat, techno, acid in jungle v različnih tempih in tako sproti ustvarja nove mikrožanre.

Savamala Photo-Maria-Cardona.jpg

Savamala je umetniško ime Joana Queralta, matematika in pedagoga na področju informacijske tehnologije. Že od mladosti se zanima za programiranje in digitalno kulturo ter se zavzema za odprto programje in dokumentacijo. Je del kolektiva Toplap Barcelona in je sodeloval na festivalih VIU, Responsive Dreams Digital Arts Festival in Algorithmic Pattern Salon.