Algorave
DATUM: 18. november 2023 | 20.00–00.30
LOKACIJA: Kino Šiška, Ljubljana
GESLO: Vstop prost.
Po uspehu lanskega prvega pravega algoravea na naših tleh programiranje plesnih korakov nadaljujemo pod novo kodo: ADELA.
Na misijo v neraziskane svetove kreativnega kodiranja in abstraktne klubske elektronike nas bo popeljalo osem vrhunskih predstavnic in predstavnikov kodiranja zvoka in slike v živo. Pridružite se globalnemu algoritmičnemu gibanju!
Galerija
Nastopajoči
badcirculation (VB)
AV-dvojec, ki ga sestavljata Antonio Roberts in Maria Witek, izvaja skupno kodiranje eksperimentalnega techna in housa z visokoenergijsko estetiko, ki je hkrati težka in groovy.
digital selves (VB)
Londonska glasbenica ustvarja računalniško glasbo s pomočjo v živo kodiranih algoritmov in s tem rekontekstualizira klubsko kulturo, eksperimentalno umetnost ter interakcijo med človekom in računalnikom.
Luka Prinčič (SLO)
Glasbenik, performer in intermedijski umetnik, obenem pa eden aktivnejših domačih koderjev v živo in pobudnikov v skupnosti TOPLAP Slovenija. Skrbi tudi za Kamizdat, spletno založbo za raziskovalno elektronsko glasbo.
Ansambel PRSA (SLO)
Kvartet se bo na Adeli zbližal z lokalno glasbeno zgodovino. Kot vodilo mu bo služila sfera jugoslovanskega prog rocka, ki jo bo bolj ali in manj dosledno prenesel v elektronsko zvočnost in sliko, značilnosti in prepoznavne odseke skladb pa bo prelil v epizodne improvizacije.
Iván Paz (ŠPA)
Raziskuje uporabo kode kot vmesnika v realnem času in kako sodelovati z algoritmi strojnega učenja. V svojih delih uporablja lastno programsko opremo in elektroniko. Sodeluje v skupnostih TOPLAP v Mehiki in Barceloni.
Flor de Fuego (ARG)
S kodiranjem v živo ustvarja performativne izkušnje, v katerih raziskuje koncepte telesa, prostora, kode in kaosa. Aktivna je tudi v skupnostih za kodiranje v živo, na primer v skupnosti uporabnikov Hydre.
hellocatfood (VB)
Umetnik iz Birminghama v svojih avdiovizualnih nastopih raziskuje ustvarjalni potencial algoritmov, glitchev in povratnih zank z uporabo programskih okolij, kot sta Pure Data in TidalCycles.
Blaž Pavlica (SLO)
Avdiovizualni umetnik, zvočni inženir, DJ in programer je v zadnjih letih imel že kar nekaj live coding nastopov, na katerih je kodiral v okoljih Hydra in SuperCollider. Za raziskovanje potopitvenega zvoka je razvil tudi DIY montažno zvočno kupolo.
Kolofon
Produkcija: Društvo Ljudmila, Laboratorij za znanost in umetnost (2023)
S podporo: Ministrstva za kulturo Republike Slovenije in Oddelka za kulturo Mestne občine Ljubljana
Koprodukcija: Kino Šiška, Galerija Vžigalica (MGML), Revija Razpotja (DHG)