Društvo LJUDMILA
Rozmanova ulica 12
1000 Ljubljana
Slovenia
Prostori: osmo/za

Avtorska video produkcija

Ljudmilina video delavnica

Zaradi vse večje prisotnosti zvočno-vizualnih medijev v vsakdanjem življenju narašča tudi potreba po njihovi uporabi. Ljudmilina video delavnica vam bo omogočila aktiven pristop k video izražanju. Orientirana bo na izvedbo avtorskih izdelkov, ki temeljijo na kreativnem praktičnem delu. V času delavnice boste lahko vstopili v proces, v katerem se boste spoznali z dvema pristopoma h video umetnosti: dokumentarnim in eksperimentalnim videom. Ta vam bomo predstavili skozi referenčne primere domačih in tujih avtorjev. Skozi praktični pristop k mediju bo vsak od vas oblikoval svoj lasten avtorski video!

Prvo srečanje bo v četrtek, 5. junija ob 16h. Če imate prenosen računalnik vam svetujemo, da ga prinesete s sabo.

Delavnica bo potekala v prostorih Ljudmile na Rimski 8 v Ljubljani. Trajala bo skupaj 36 ur v tridnevnih sklopih, ki se bodo zvrstili v treh tednih.

Prispevek za delavnico: 50 evrov po osebi.

Za podrobnejše informacije stopite v kontakt z mentoricama:

  • Robertina Šebjanič, 041 360 177, robertina.sebjanic(at)gmail.com
  • Maja Smrekar, 041 813 293, maya312000(at)yahoo.com

24. Septembra 2008 ob 19.00 uri bo v galeriji Pop planet na Trubarjevi 41 v Ljubljani otvoritev razstave vaših video izdelkov! Razstava bo na ogled en mesec.

lepo vabljeni!

vaša Ljudmila, laboratorij za digitalne medije in kulturo pri KUD France Prešeren Trnovo

Ljudmila je član mreže multimedijskih centrov Slovenije M3C. Delavnico sofinancira Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije.


Podroben program delavnice

1. SKLOP – četrtek 5. in petek 6. junija od 16.00 do 20.00, sobota 7. junija od 10.00 do 14.00

PREDSTAVITEV MEDIJA IN KONCEPTUALNA ZASNOVA

  • spoznavanje dveh video žanrov – eksperimentalnega in dokumentarnega, ki jih bomo spoznali na primerih tovrstnih izdelkov referenčnih avtorjev
  • določanje teme z naslovom, ki temelji na kreativni interakciji doživljanja lokalnega okolja (naslov npr.: Moj prostor = tvoj prostor, Urbani flashback, ...)
  • predstavitev oblikovanja snemalne knjige
  • predstavitev konceptov slušateljev delavnice in oblikovanje delovnega naslova posameznega izdelka
  • medsebojna refleksija (nevihta možganov)

2. SKLOP – četrtek 12. in petek 13. junija od 16.00 do 20.00, sobota 14. junija od 10.00 do 14.00

DELO NA TERENU

  • podrobnejša izdelava snemalnih knjig
  • snemalne vaje (spoznavanje s snemalno opremo, bazične metode snemanja prostora)
  • skupina ob mentorskem vodstvu posname video material


3. SKLOP – četrtek 19., petek 20. in ponedeljek 23. junija od 16.00 do 20.00

ANALIZA MATERIALA IN OSNOVE MONTIRANJA

  • pregled posnetega materiala
  • individualna analiza slušatelja z mentorjem (pregled posnetega materiala in začetni montažerski rezi, ter spoznavanje s temeljnimi efekti v montaži)
  • finalna montaža in oblikovanje končnega formata video izdelka
  • predstavitev izdelkov na koncu delavnice v Ljudmili (interno za udeležence delavnice)


Predstavitev mentoric

Robertina Šebjanič končuje študij na Oddelku za kiparstvo na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani in Famul Stuartu- šoli uporabnih umetnosti v Ljubljani. Aktivno se ukvarja z medijem video umetnosti, znotraj katerega se aktivno pojavlja tako v domačem kot tudi tujem prostoru. V študijskem letu 2005/2006 se je strokovno izpopolnjevala na Valand School of Fine Arts v Gottheburgu na Švedskem (Oddelek za multimedijo). Ukvarja se z vodenjem kreativnih delavnic na področju videa, kiparstva in keramike (SEZAM – Združenje staršev in otrok, Hiša otrok in umetnosti, Atelje 2050, Moderna galerija in Osnovna šola Nove Fužine v Ljubljani).

Maja Smrekar je dipl. akad. kiparka in trenutno končuje magistrski študij na Oddelku za video in nove medije (Akademija za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani), kjer sodeluje s Fakulteto za računalništvo in informatiko (Oddelek za informatiko) in z Akademijo za gledališče, radio, film in televizijo (Oddelek za film). Aktivno se ukvarja z intermedijsko umetnostjo, ter mediji video in VJ umetnosti, znotraj katerih se pojavlja tako v domačem kot tudi tujem prostoru.