Društvo LJUDMILA
Rozmanova ulica 12
1000 Ljubljana
Slovenia
Prostori: osmo/za

Martin Howse


Martin Howse: Earth Coding // Zemeljsko kodiranje
Datum: Sreda, 6. maj ob 16.00 (nadaljevanje 7. maj ob istem času)

Howse.jpeg



Delavnica Zemeljsko kodiranje preko širokega razpona vodenih in eksperimentalnih aktivnosti ter v želji po oblikovanju novih oblik krajinske umetnosti (land art), raziskuje povezave med sodobno tehnologijo, zemljo in zemeljskimi procesi. Dvodnevna delavnica bo skozi izgradnjo serije eksperimentalnih situacij v celoti zaobjela procese zemeljske prsti in našega planeta ter poskušala odgovoriti na sledeča vprašanja:

Kako lahko zemlja kot proces (v odnosu do elektromagnetnih in bioloških sprememb, razgrajanja ter v njej bivajočih mikroorganizmov in črvov) ustvarja svojo programsko opemo?

Kakšne signale je iz zemlje možno transducirati prek uporabe orodij njej lastnega izvora ter kako jih lahko, ko so enkrat izpostavljeni, spremenimo v surovo kodo?

Kako lahko dostopamo do zemeljskih substratov v senci, do “nečesa drugega”, kar bi omogočilo rekodiranje zemeljskih navodil in omogočilo krajini spregovoriti, dihati, zapeti?

Udeleženci se bodo naučili, kako:
- meriti in proizvajati vidne in slišne telurične tokove, ki tečejo skozi zemljo
- ustvariti rokavico za zaznavanje zemlje in njenih povratnih zvočnih signalov
- zgraditi zemeljsko anteno / radio
- meriti električno energijo iz zemeljske baterije
- poslušanje zemeljskih glasov in poezije črvov
- oblikovati tekoča logična vrata v zemlji

Drugi dan delavnice bo organizirana ekskurzija v gozd, kjer bomo poskuse prvega dne še razširili in razpravljali o posledicah in možnostih zemljske kode.

Za sodelovanje na tokratnem digitalnem obroku, ki je del projekta Changing Weathers, je potrebna predhodna prijava na delavnica@ljudmila.org, na delavnico pa prinesite plastično rokavico za čiščenje, pripomočke za dokumentiranje (papir, pisala, snemalke, kampere, slušalke), odpadne kovine, minerale, kamne.

* * *

Martin Howse je multimedijski umetnik, ki deluje znotraj področja diskurzivne umetnosti, spekulativne strojne opreme (raziskovanje okoljskih podatkov, pridobljenih iz odprtokodnih fizičnih sistemov), pisanju kode, odprtokodne programske opreme in situacijske umetnosti (performansi in posegi v javni prostor). Izvaja širok spekter delavnic, od sestavljanja DIY elektronskih naprav do bio-eksperimentov v polju okultnega.

Izobraževalni program laboratorija za znanost in umetnost Ljudmila podpira Ministrstvo za kulturo (v koprodukciji z Zavodom Projekt Atol) in Mestna občina Ljubljana – Oddelek za kulturo.


Društvo Ljudmila je med 15. novembrom 2014 in 14. novembrom 2016 del projekta Changing Weathers, katerega pobudnik je Arctic Perspective Initiative (API), koordinira pa ga Zavod Projekt Atol (SI) v partnerstvu z Sonic Acts (NL), RIX-C (LV), Finnish Bioart Society (FI), Hilde Methi (NO), Time's Up (AT) in Ljudmilo (SI). Projekt Changing Weathers je sofinanciran s strani Evropska Unije, program Creative Europe.